uudised

Müüt vs tegelikkus

Õpetlik lugu nendele, kes tähelepanelikult kuulavad.

Müüt. Sünteetilised lõhnaained = looduslikud lõhnaained!?

Tegelikkus. Omavahel ei saa võrdsustada looduslike ja sünteetilisi lõhnaaineid. Loomulikult täidavad ka sünteetiliselt loodud ained ruumide lõhnastamise funktsiooni, kuid sellega erinevalt eeterlikest õlidest nende kasutegur piirdub, mida kinnitab selles videos 3.40 minutil algav lavendli näide, kus selgesõnaliselt öeldakse, et sünteetilised lõhnaained töötavad assotsiatsioonide loomise põhimõttel ehk teisisõnu petavad meie aju ära ega oma eeterlikele õlile omaseid kasulikke toimeid.

Kõik eeterlikud õlid ehk lenduvad õlid on fütokemikaalid ehk looduses naturaalselt leiduvad aromaatsed orgaanilised keemilised ühendid, mida võib leida praktiliselt kõikide taimede seemnetes, vartes, õites, juurtes, koortes ja lehtedes. Tegemist on taimedes esinevate hüdrofoobsete vedelikega, mida iseloomustab suhteliselt kerge lenduvus; molekulis sisaldub 8–15 süsiniku aatomit. Eeterlike õlide keemiline koostis on väga keeruline. Nende koostisesse kuuluvaid erinevaid orgaanilisi ja anorgaanilisi aineid on ligi 120-500.

Väljatoodu põhjal on eeterlike õlisid võimatu kopeerida kunstlikul või keemilisel teel – nii nagu ei ole võimalik kopeerida sünteetiliselt nt ka pärnaõite või kummeli tee toimet.

Sünteetiliselt toodetud õlid on üksnes lõhnaõlid, mis ei ole kunagi puhtad, vaid sisaldavad alati tundmatuid kõrvaltooteid, mille mõju ei ole kindlaks määratud, kahjuks. Naturaalsete eeterlike õlide terapeutiline toime on teaduslikult tõestatud.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *